Spisovatelské knižní tipy 3
9.6.2016 – Hezký den, využívám volné chvíle, kdy si děti hrají samy a píši další knižní tipy od známých českých spisovatelů.
Tentokráte mi odpověděla paní Alena Mornštajnová. Napsala dva skvělé české romány. Jsou to Slepá mapa(2013) a Hotýlek(2015). Obě knihy vyšly u nakladatelství HOST. Zatím jsem četla jenom Hotýlek, který se mi hodně líbil. Napsala jsem na ni recenzi, a tady vám dávám ukázku:
„Dobrý český román, kde promyšlený děj se valí dopředu a bere sebou propracované osoby v komunistické době, která na každého působí jinak, protože záleží jaký máme charakter a s jakým svědomím, jsme dokázali ustát tu dobu. Děj se valí s rychlostí blesku a v závěru knihy se dostávám do hromosvodu, který celou knihu pro mě uzemnil v úžasu, jak se vše dobře četlo a jak hezkým způsobem mi byla kniha blízká.“
Paní Mornštajnová mě zaujala nejen svými knihami, ale i tím, že bydlí pár kilometrů ode mě. Je skvělé vědět, že ten kdo má talent se prosadí i z malého městečka. Zde nám napsala tři knižní tipy a proč se jí líbí:
„Oblíbených knih mám opravdu hodně. Je těžké vybrat jen tři.
John Irving – Modlitba za Owena Meanyho
– příběh zvláštního chlapce se zvláštním osudem je neuvěřitelně čtivý a moudrý
Isabel Allende – Dům duchů
– strhující román popisuje osudy jedné rodiny na pozadí bouřlivých změn probíhajích v Chile ve 20. století
Jaroslav Havlíček – Petrolejové lampy
– nejlepší psychologická próza v české literatuře s nejlépe vystiženou hlavní hrdinkou – energickou, odvážnou, někdy protivnou, nezdolnou Štěpkou“
Děkuji moc paní Mornštajnové za skvělé tipy. Musím se pochválit, že Dům duchů vlastním a taky se mi moc líbil. Přeji, ať jí to i nadále tak skvěle píše, abychom se my čtenáři měli na co těšit.